Ляшко говорит, что Украина получит первые вакцины от COVID-19 уже в феврале

Источник: ukrinform.ru

Ляшко говорит, что Украина получит первые вакцины от COVID-19 уже в феврале

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко каже, що перші вакцини від коронавірусу мають надійти до України вже у лютому: мова йде не лише про китайську Sinovac, а й про компанії Pfizer і Moderna.

Об этом он сказал в интервью LB.UA, передает Укринформ.

"Вот вам гарантия главного государственного санитарного врача: вакцина в стране будет… Я думаю, что в феврале… Возможно, в рамках COVAX… В феврале появится вакцина и начнется первый этап вакцинации. Будут созданы 375 мобильных бригад, которые будут проводить прививки. Уже 15 января у нас будет поименный список. Сейчас работаем с Национальной службой здоровья Украины и с Минфином, чтобы оплачивать каждый укол", — сказал Ляшко.

Читайте також: Степанов сказав, коли в Україні почнуть COVID-вакцинацію

Також варіантом є отримання вакцин у межах механізму COVAX. І це можуть бути медикаменти від американських компаній Pfizer і Moderna.

"Але швидше Pfizer, оскільки COVAX працює з вакцинами, в яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, що отримала такий дозвіл, – це Pfizer", – зауважив головний санітарний лікар.

Читайте також: Ляшко: Імовірність появи COVID-вакцини Pfizer на ринку України — нульова

Головний санлікар також прокоментував інформацію про 50,38% ефективності вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Саме з нею Україна уклала контракт, у якому мова йде про 70%.

"Насправді 50+ навіть 0,1% дозволяє будь-якому регулятору зареєструвати препарат як ефективний і з достатньою доказовою базою", – пояснив він.

За словами головного санітарного лікаря, Україна нічим не ризикує, що закупівлі вакцин буде скасовано.

Читайте також: Pfizer тимчасово скоротить поставки вакцини в Європу

Водночас точної дати, коли вакцини надійдуть до України, Ляшко сказати не може. Заявку на них треба було подати до 18 січня, і Україна це зробила наперед. З 18-го по 28 число їх має опрацювати GAVI (Глобальний альянс з вакцин та імунізації), "і потім буде рішення, дають країні цю вакцину чи не дають. І якщо так, то після цього будуть поставки", — додав він.

Як повідомляв Укрінформ, група фармацевтичних компаній «Лекхім» уклала угоду з китайським виробником вакцин «Сіновак» (Sinovac Biotech) на постачання в Україну 5 млн доз препарату проти COVID-19. З них 1,9 млн доз надійдуть у межах закупівлі МОЗ.

Також Україна в межах глобальної ініціативи COVAX отримає 8 млн доз вакцини від коронавірусної хвороби, їх вистачить на щеплення 4 млн осіб, оскільки вакцина має вводитися двічі.

Поделитесь новостью: